Poczmistrz

avatar

Obserwuje: 1

 • Firefly

Obserwują: 2

 • Crooveck
 • Firefly
 • Poczmistrz 28.05.2015

  Samospełniające się korelacje

  Istnienie korelacji nie implikuje, że mamy do czynienia ze związkiem przyczynowo-skutkowym. Czasami korelacja (X,Y) oznacza, że X prowadzi do Y, czasami, że Y powoduje X, czasami, że W implikuje zarówno X, jak i Y... Czasami jest to natomiast artefakt przekonania ludzi na temat korelacji X oraz Y. Gdy mamy do czynienia z inteligentnymi agentami, przekonanie o przyczynowości implikuje korelację.

  Wiele osób wierzy, że samochody Volvo są bezpieczne, zaś firma może pochwalić się troską o bezpieczeństwo, która objawia się w takich elementach jak trzypunktowe...

 • Poczmistrz 28.05.2015

  Sztuczna inteligencja nie darzy cię nienawiścią, ani miłością, ale jesteś wykonany z atomów, które może wykorzystać w inny sposób.

  — Eliezer Yudkowsky, Artificial Intelligence as a Positive and Negative Factor in Global Risk

  Omniklipsator (paperclip maximizer) jest kanonicznym eksperymentem myślowym, pokazującym jak silna sztuczna inteligencja (AGI), nawet wykonana bezbłędnie i bez złego zamiaru, może ostatecznie zniszczyć ludzkość. Ukazuje, że AGI posiadająca pozornie niegroźne cele może być zagrożeniem dla naszej egzystencji.

  Jako ilustrację wybrano zmaksymalizowanie...

 • Poczmistrz 27.05.2015

  Ewolucja jest głupia (ale i tak działa)

  W dniu wczorajszym napisałem: Nauka ma bardzo klarowny i jednoznaczny obraz możliwości ewolucji. Jeśli wychwalasz ją odrobinę bardziej, wykraczając poza niego, to nie walczysz po stronie ewolucji przeciwko kreacjonizmowi, tylko jesteś nierzetelny i niechlujny naukowo. Kropka.

  W tym artykule przedstawię jakimi nieefektywnościami i ograniczeniami są obarczone ewolucje. Napisałem "ewolucje", ponieważ ewolucja lisa trwa bez porozumienia z ewolucją królików i nie rozmawiają z ewolucją węży na temat tego jak wytworzyć jadowite kły.

  To, że...

11 - 13 z 13

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.